|
12. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ) |
Чернiгiвське спецiалiзоване АТП 2501 розпочало свою дiяльнiсть у 1973 роцi. Пiдприємство займалось транспортними перевезеннями, виконанням ремонтних послуг та входило до складу об?єднання Чернiгiвського комiтету Облагротехсервiс.
ВАТ Чернiгiвагроавтосервiс створено у процесi приватизацiї. На пiдставi Наказу РВ ФДМУ по Чернiгiвськiй областi вiд 28 липня 1995 року шляхом перетворення державного пiдприємства у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до постанови КМУ вiд 07.12.1992 р. № 686 Про затвердження порядку перетворення в процесi приватизацiї пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства та iнших активiв чинного законодавства України, засноване на приватнiй власностi його акцiонерiв. У 2011 роцi Пiдприємство, вiдповiдно до вимог ЗУ Про акцiонернi товариства, змiнило органiзацiйно-правову форму з Вiдкритого акцiонерного товариства на Публiчне акцiонерне товариство. Так вiдповiдно до Статуту має повне найменування: Публiчне акцiонерне товариство Чернiгiвагроавтосервiс.
Засновником є держава в особi РВ ФДМУ по Чернiгiвськiй областi. Основною метою дiяльностi пiдприємства є отримання прибутку шляхом ефективної пiдприємницької дiяльностi та на умовах, визначених дiючим законодавством України. |
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Публiчне акцiонерне товариство Чернiгiвагроавтосервiс складається з одного пiдприємства. Структурних пiдроздiлiв, видiлених на окремий баланс не має. Товариство має окремий баланс, веде оперативний бухгалтерський облiк, складає податкову та статистичну звiтнiсть, має розрахунковий рахунок, має круглу печатку зi своїм найменуванням. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
З боку третiх осiб пропозицiї щодо реорганiзацiї товариства не надходило. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Фiнансова звiтнiсть ПАТ "Чернiгiвагроавтосервiс" пiдготовлена у вiдповiдностi до ПНСБО. Фiнансова звiтнiсть, що надається включає:
- баланс станом на 31 грудня 2012 рiк;
- звiт про фiнансовi результати за 2012 рiк.
Фiнансова звiтнiсть складена у нацiональнiй валютi гривнi.
Основнi вiдображенi в облiку за фактичними витратами на їх придбання, доставку, встановлення та виготовлення.
Нарахування амортизацiї основних засобiв проведено у вiдповiдностi з українським податковим законодавством. З 01.07.1997 р. амортизацiя нараховується за методом зменшення залишку, шляхом використання встановлених законодавством норм до залишкової вартостi основних засобiв. Дебiторська заборгованiсть вiдображається за реальною вартiстю, тобто з вирахуванням сумнiвних боргiв. Врахування безнадiйних боргiв здiйснюється в той перiод, коли керiвництво визначало борги, як безнадiйнi. Iнша дебiторська заборгованiсть складається iз заборгованостi, що не пов'язана з продажем продукцiї та наданням послуг. Запаси включають сировину, матерiали, паливо, запаснi частини, товари, МШП. Запаси облiковуються за собiвартiстю. Доход вiд реалiзацiї продукцiї визначається методом нарахування, а також фактично наданих послуг. |
Текст аудиторського висновку |
ФIНАНСОВИЙ ОГЛЯД ДIЯЛЬНОСТI ПАТ «ЧЕРНIГIВАГРОАВТОСЕРВIС»
станом на 31 грудня 2012 року
1. Загальна iнформацiя про дiяльнiсть товариства:
1.1. Назва: ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ЧЕРНIГIВАГРОАВТОСЕРВIС»
1.2. Органiзацiйно-правова форма: акцiонерне товариство
1.3. Мiсцезнаходження: 14032, м. Чернiгiв, вул. Бєлова,7
1.4. Вищим органом управлiння ПАТ «ЧЕРНIГIВАГРОАВТОСЕРВIС» є Загальнi збори акцiонерiв.
1.5. Середня кiлькiсть працiвникiв протягом 2012 року складала – 17 чол., станом на 31.12.2012 р. – 17 чол.
1.6. Основнi види дiяльностi:
- Вантажний автомобiльний транспорт (КВЕД 49.41);
- Технiчне обслуговування та ремонт автотранспортних засобiв (КВЕД 45.20);
- Надання послуг перевезення речей (переїзду) (КВЕД 49.42);
- Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна (КВЕД 68.20).
1.7. Опис основних видiв дiяльностi. За 2012 рiк товариство отримало доходи в сумi 54 тис. грн. в тому числi:
- дохiд вiд реалiзацiї послуг 28 тис. грн., що становить 52% доходу,
- дохiд вiд реалiзацiї iнших активiв (металолом) 26 тис. грн., що становить 48% доходу,
1.8. Органiзацiйна структура товариства . Виконавчим органом товариства є правлiння (директор). Товариство має наступнi пiдроздiли: бухгалтерiя, служба експлуатацiї.
1.9. Злиття, приєднання, подiл, видiлення, перетворення протягом 2012 року не було.
2. Iнформацiя про корпоративне управлiння, у вiдповiдностi до Закону України «Про акцiонернi товариства» вiд 17.09.2008 р. № 514-VI.
Корпоративне управлiння товариством – це система вiдносин, яка визначає правила та процедури прийняття рiшень щодо дiяльностi товариства та здiйснення контролю, а також розподiл прав i обов’язкiв мiж органами товариства та його учасниками стосовно управлiння ним.
Система корпоративного управлiння ПАТ «ЧЕРНIГIВАГРОАВТОСЕРВIС» має наступну структуру:
1) Вищий орган управлiння товариством – Загальнi збори акцiонерiв.
2) Орган, що здiйснює захист прав акцiонерiв товариства, а також контролює та регулює дiяльнiсть виконавчого органу товариства – Наглядова рада.
3) Виконавчий орган, що здiйснює управлiння поточною дiяльнiстю товариства – Дирекцiя. Дирекцiя товариства пiдзвiтна Загальним зборам акцiонерiв i Наглядовiй радi.
4) Орган, що здiйснює проведення перевiрок фiнансово-господарської дiяльностi товариства – Ревiзiйна комiсiя.
Загальними зборами акцiонерiв (Протокол № 1 вiд 24.04.2012 року) були затвердженi наступнi документи, що регламентують функцiонування системи корпоративного управлiння ПАТ «Чернiгiвагроавтосервiс»:
- Положення про Загальнi збори акцiонерiв;
- Положення про Наглядову раду;
- Положення про Ревiзiйну комiсiю;
Наглядова рада ПАТ «ЧЕРНIГIВАГРОАВТОСЕРВIС» складається з п’яти членiв, якi обираються з числа акцiонерiв та їх представникiв персонально за рiшенням Загальних зборiв акцiонерiв термiном на три роки. Голова Наглядової ради обирається персонально та вiдкликається Загальними зборами акцiонерiв. Функцiонування Наглядової ради регламентується Статутом товариства та Положенням про Наглядову раду.
До компетенцiї Наглядової ради належить: укладення контракту з Генеральним директором за рiшенням Загальних зборiв акцiонерiв; прийняття рiшень щодо розпорядженням майном товариства, з урахуванням обмежень, встановлених чинним законодавством України; розгляд та затвердження квартальних та рiчних звiтiв, якi подає Дирекцiя; узгодження рiшень Дирекцiї про скликання Загальних зборiв акцiонерiв; погодження договорiв (угод), що стосуються дiяльностi товариства, вартiсть яких становить понад 20% активiв товариства на останню звiтну дату; аналiз дiй Дирекцiї щодо управлiння товариством; iнiцiацiя проведення позачергових ревiзiй та аудиторських перевiрок фiнансово-господарської дiяльностi товариства; надання Загальним зборам акцiонерiв пропозицiй з питань дiяльностi товариства, затвердження кандидатури Генерального директора товариства перед його обранням Загальними зборами акцiонерiв; погодження угод про заставу майна; подання до органiв приватизацiї пропозицiй про особливостi приватизацiї майна товариства; затвердження внутрiшнiх нормативних документiв, крiм тих, затвердження яких вiднесено до компетенцiї Загальних зборiв акцiонерiв та Дирекцiї; затвердження фiнансових планiв на рiк та перспективний перiод; здiйснення контролю за реалiзацiєю функцiй управлiння уповноваженою особою належними товариству корпоративними правами в господарських товариствах, створених за участю товариства; прийняття рiшень про притягнення до майнової вiдповiдальностi Генерального директора; надання дозволу Генеральному директору на укладання товариством окремих видiв договорiв (угод); прийняття рiшень про придбання (викуп) товариством випущених ним акцiй, а також про їх наступний продаж (розподiл); прийняття рiшень про випуск облiгацiй та привiлейованих акцiй; затвердження зовнiшнього аудитора та умов договору з ним; здiйснення вартiсної оцiнки матерiальних цiнностей, цiнних паперiв i майнових прав, що передаються акцiонерами в оплату акцiй товариства; затвердження складу, обсягу та порядку захисту конфiденцiйної iнформацiї та вiдомостей, що становлять комерцiйну таємницю товариства; затвердження кошторису для органiзацiї дiяльностi Наглядової ради та Ревiзiйної комiсiї; здiйснення контролю за дотриманням органами управлiння товариства прав акцiонерiв та виконання рiшень Загальних зборiв акцiонерiв;
Наглядовою радою ПАТ «ЧЕРНIГIВАГРОАВТОСЕРВIС» не створювались комiтети.
Протягом 2012 року Наглядова рада провела одне засiдання. Змiн у складi Наглядової ради протягом 2012 року не було. Винагорода членам Наглядової ради формується за затвердженим зборами кошторисом.
Згiдно зi Статутом товариства, до компетенцiї Директора належить: вирiшення всiх питань, пов’язаних з дiяльнiстю Товариства, крiм питань, що належать до виключної компетенцiї Загальних зборiв та Наглядової ради. Директор пiдзвiтний Загальним зборам i наглядовiй радi, органiзовує виконання їх рiшень. Директор дiє вiд iменi товариства у межах , встановлених цим Статутом i законом. Директором Товариства може бути будь-яка фiзична особа, яка має повну дiєздатнiсть та є членом наглядової ради чи ревiзiйної комiсiї Товариства.
Права та обов’язки Директора Товариства визначається актами законодавства, цим Статутом, а також трудовим договором, що укладається з ним. Директор Товариства обирається наглядовою радою Товариства строком на 5 рокiв.
Директор Товариства має право: без довiреностi представляти iнтереси Товариства та виконувати вiд його iменi юридичнi дiї в межах компетенцiї, визначеної цим Статутом; приймати щодо вчинення правочинiв; розпоряджатися коштами та майном Товариства в межах визначених цим Статутом, рiшеннями наглядової ради; вiдкривати рахунки у банкiвських установах; пiдписувати довiреностi, договори та iншi документи вiд iменi товариства; наймати та звiльняти працiвникiв Товариства, заохочувати та накладати стягнення вiдповiдно до чинного законодавства України, Статуту та внутрiшнiх документiв Товариства; в межах своєї компетенцiї видавати накази i давати завдання, обов’язковi для виконання всiма працiвниками Товариства; здiйснювати iншi функцiї, якi необхiднi для забезпечення нормальної роботи Товариства, згiдно з чинним законодавством i внутрiшнiми документами Товариства.
У разi тимчасової неможливостi виконання Директором своїх повноважень за рiшенням наглядової ради його повноваження можуть бути переданi на певний строк iншiй особi.
Iншi особи можуть дiяти вiд iменi Товариства у порядку представництва, передбаченому Цивiльним кодексом України. Рiшення Директора Товариства оформлюються наказами, що є обов’язковими для здiйснення всiма працiвниками Товариства. Накази Директора Товариства надаються для ознайомлення на вимогу члена наглядової ради або представника профспiлкового комiтету Товариства пiдписав колективний договiр вiд iменi трудового колективу. Директор на вимогу органiв та посадових осiб Товариства зобов’язаний надати можливiсть ознайомитися з iнформацiєю про дiяльнiсть Товариства в межах, встановлених законом, а саме: Статутом та внутрiшнiми положеннями Товариства. Особи, якi при цьому отримали доступ несуть вiдповiдальнiсть за її неправомiрне використання.
Повноваження Директора Товариства припиняються за рiшенням наглядової ради. Пiдстави для припинення повноважень Директора Товариства встановлюються чинним законодавством, цим Статутом, Положенням про Директора Товариства та укладеним з ним договором.
Ревiзiйна комiсiя Товариства
Ревiзiйна комiсiя товариства здiйснює перевiрки господарсько-фiнансової дiяльностi Директора товариства та пiдзвiтна Загальним зборам акцiонерiв. Ревiзiйна комiсiя складається з трьох членiв, якi обираються з числа акцiонерiв Загальними зборами акцiонерiв термiном на п’ять рокiв.
Права та обов’язки членiв ревiзiйної комiсiї Товариства визначаються актами законодавства, цим Статутом та Положенням про ревiзiйну комiсiю, а також договором, що укладається з членом ревiзiйної комiсiї Товариства.
Ревiзiйна комiсiя має право вносити пропозицiї до порядку денного Загальних зборiв, скликання позачергових Загальних зборiв. Члени ревiзiйної комiсiї мають голосувати на Загальних зборах та брати участь в обговорення питань порядку денного.
Члени ревiзiйної комiсiї Товариства мають право брати участь у засiданнях наглядової ради, передбачених Законом України «Про акцiонернi товариства», цим Статутом або положеннями Товариства.
Ревiзiйна комiсiя проводить перевiрку фiнансово-господарської дiяльностi Товариства за результатами фiнансового року. Директор забезпечує членам ревiзiйної комiсiї доступ до iнформацiї в мажах, передбачених Положенням про ревiзiйну комiсiю Товариства. Товариства забезпечує доступ членiв ревiзiйної комiсiї до iнформацiї до iнформацiї в межах, що визначенi Положенням про ревiзiйну комiсiю, затвердженим Загальними зборами.
За пiдсумками перевiрки фiнансово-господарської дiяльностi Товариства за результатами фiнансового року ревiзiйна комiсiя готує висновок, в якому мiститься iнформацiя про: затвердження достовiрностi та повноти даних фiнансової звiтностi за вiдповiдний перiод; факти порушення законодавства пiд час провадження фiнансово-господарської дiяльностi, а також встановленого порядку ведення бухгалтерського облiку та подання звiтностi.
Протягом 2012 року Ревiзiйна комiсiя провела одне засiдання.
3. Служба внутрiшнього аудиту
Системою корпоративного управлiння товариства не передбачено створення служби внутрiшнього аудиту, а також посади внутрiшнього аудитора.
4. Iнформацiя про випадки виявленого шахрайства.
Протягом 2012 року системою корпоративного управлiння товариства не було виявлено фактiв шахрайства нi з боку працiвникiв товариства, нi з боку управлiнського та найвищого персоналу товариства, нi з боку третiх осiб.
5. Економiчне середовище
Товариство усвiдомлює, що на процес рiшення поставлених завдань будуть впливати фактори зовнiшнього та внутрiшнього середовища, якi будуть стримувати або стимулювати його розвиток. Керiвництво товариства вважає за доцiльне окреслити коло таких найбiльш впливових зовнiшнiх та внутрiшнiх факторiв.
Фактори зовнiшнього середовища: темпи росту ВВП; iнфляцiйнi процеси; монетарна полiтика НБУ; тенденцiї на свiтових ринках; обсяг та структура зовнiшнього та внутрiшнього боргу, якiсть його обслуговування; рiвень грошових доходiв населення, величина та динамiка заборгованостi по виплатi заробiтної плати, пенсiй; платiжна дисциплiна; законодавча база (в т.ч. податкове законодавство та законодавство), її стабiльнiсть i прозорiсть; кредитоспроможнiсть та платоспроможнiсть клiєнтiв товариства; ступiнь розвитку фондового ринку; iнвестицiї та приватизацiйнi процеси; розвиненiсть вiдносин з iнститутами держави та суспiльства; тенденцiї розвитку пiдприємницької дiяльностi, ступiнь розвитку жорстокої конкуренцiї в центрi та регiонах.
Внутрiшнi фактори: рiвень професiйних знань, вмiнь та навичок персоналу; технологiчна ефективнiсть; гнучкiсть системи управлiння товариством, та її адекватнiсть завданням, якi стоять перед ним; конкурентоспроможнiсть товариства в рiзних сегментах ринку; рiвень ризику по операцiях з покупцями; структура, строковiсть, стабiльнiсть та вартiсть ресурсiв; рiвень розвитку iнформацiйної системи товариства, її спроможнiсть забезпечувати пiдтримку прийняття управлiнських рiшень своєчасною та адекватною iнформацiєю; розвиненiсть вiдносин з клiєнтами, спектр продукцiї та послуг, їх якiсть i вартiсть.
Iснуючий вищеописаний стан економiки країни та тенденцiї її розвитку дозволяють зробити найбiльш точним лише короткочасний прогноз зовнiшнього середовища, в якому буде дiяти товариство, в залежностi вiд змiн якого необхiдно буде вносити корективи у перелiк поставлених завдань та комплексу заходiв по їх реалiзацiї.
6. Плани щодо безперервної дiяльностi.
Станом на 31.12.2012 р. управлiнським персоналом було здiйснено оцiнку, згiдно з якою товариство буде в подальшому здiйснювати свою дiяльнiсть на пiдставi принципу безперервностi. Управлiнському персоналу не вiдомо про будь-якi подiї або умови, якi можуть (окремо або разом) стати пiдставою для значних сумнiвiв у здатностi товариства продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
|
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент,
перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних
змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента
щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту
й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію
про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження
нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про
особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за
основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі
постачання |
Основною метою дiяльностi пiдприємства є отримання прибутку шляхом ефективної пiдприємницької дiяльностi з надання авто послуг у вiдповiдностi та на умовах, визначених дiючим законодавством України та Статутом ПАТ. Предметом дiяльностi Товариства є: Вантажний автомобiльний транспорт, технiчне обслуговування та ремонт автотранспортних засобiв, надання послуг перевезення речей (переїзд), надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна. Конкурентами ПАТ в сферi своєї дiяльностi товариство вважає автотранспортнi пiдприємства та приватних пiдприємцiв в м. Чернiговi та Чернiгiвського району. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування |
За останнi п"ять рокiв придбання або вiдчуження активiв товариство не проводило. Пiдприємство не планує будь-яких значних iнвестицiй або придбань, пов?язаних з господарською дiяльнiстю. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення |
Облiк основних засобiв, нарахування та облiк зносу основних засобiв здiйснювався вiдповiдно до П(С)БО № 7 Основнi засоби. Основнi засоби оцiненi за iсторичною собiвартiстю, нарахування зносу податковим методом. Балансова вартiсть основних засобiв на звiтну дату 757,0 тис. грн. Ступiнь зношеностi основних засобiв 67,44 %. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень |
В основному негаразди в нашiй роботi виникають з причин значного пiдвищення цiн на запаснi частини та паливно-мастильнi матерiали. Можливi фактори ризику пов"язанi з невизначеною економiчною ситуацiєю в Українi, кризовим станом економiки в цiлому, змiнами в податковiй системi, неплатоспроможнiстю замовникiв. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства |
У 2012 роцi Товариство штрафних санкцiй (штрафiв, пенi, неустойки) i компенсацiї за порушення закоодавства не сплачувало. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента
|
Пiдприємство знаходиться на госпрозрахунку, фiнансування не отримує. Укладання договорiв дозволяє прогнозувати одержання прибутку вiд їх виконання. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Укладених, але не виконаних договорiв протягом звiтного року не було. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому) |
Прогнози на подальшу роботу пiдприємство не робило. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік |
Дослiджень та розробок за звiтний перiод пiдприємство не проводило. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається |
Верховний суд України
Господарський суд Чернiгiвської областi
Вищий господарський суд України
06.11.2012
Позивач: Вiддiлення виконавчої дирекцiї Фонду соцiального страхування вiд нещасних випадкiв на виробництвi та професiйних захворювань України в м. Чернiговi
Вiдповiдач: ПАТ "Чернiгiвагроавтосервiс"
Позовнi вимоги: сплата заборгованостi з виплат на користь гр-ки Карпиш Л.Л., яка в 1985 роцi отримала тiлеснi ушкодження середньої тяжкостi.
Постановили: у задоволеннi заяви вiддiлення виконавчої дирекцiї Фонду соцiального страхування вiд нещасних випадкiв на виробництвi та професiйних захворювань України в м. Чернiговi вiдмовити. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Додаткової iнформацiї немає. |
|